Световният номер 2 Анди Мъри продължава отличното си представяне на китайска земя. Шотландецът се класира с лекота за полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай, след като даде само четири гейма на поставения под номер 11 Давид Гофен.

Олимпийският шампион надигра един от най-стабилните тенисисти през 2016 г. с 6:2, 6:2 за 95 минути.

Той постигна пети успех от пет мача с белгиеца и осма победа от осем мача в тазгодишните турнири на китайска земя, в които все още дори не е губил сет.

Mъри показа чудесен начален удар и спечели 90% от точките след негов първи сервис. В същото време британецът демонстрира обичайната си стабилност от основната линия, пласира пет уинъра повече - 19 срещу 14, и направи 13 непредизвикани грешки по-малко - 16 срещу 29.

Вторият в световната ранглиста имаше 15 точки за пробив, реализира четири от тях - по две във всеки сет, и спаси всичките пет възможности, които се откриха пред Гофен.

В опит да стигне до четвъртия си финал в Шанхай Мъри ще се изправи срещу Жил Симон. Французинът победи Джак Сок в епичен двубой в, който американецът водеше със сет и пробив аванс при 4:3, но загуби след 6:4, 4:6, 6:7 (5).

Мъри е шампион в турнира от 2010 и 2011 г., загуби финала през 2012 г. от Новак Джокович, а миналата година беше спрян в полуфиналите от сърбина.

По-рано днес световният номер 1 също достигна до финалната четворка в Шанхай. Той направи много труден обрат срещу германеца Александър Зверев и ще се изправи срещу испанеца Роберто Баутиста Агут.