Анди Мъри затвърди силните си изяви от последните месеци, след като се класира за финала на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай.

Световният №2 преодоля с 6:4, 6:3 Жил Симон и ще се бори за втора поредна титла на китайска земя след триумфа си в Пекин преди седмица.

В спор за титлата шотландецът ще се изправи срещу Роберто Баутиста Агут, който по-рано днес изненадващо отстрани лидера в световната ранглиста Новак Джокович с 6:4, 6:4.

Въпреки победата си днес, Мъри не демонстрира най-добрата си игра и направи цели 30 непредизвиканите грешки срещу 19 на съперника си. Той все пак ги компенсира с 22-ата си печеливши удара, докато французинът направи само 10. Двамата бяха изключително неубедителни при свой сервис, особено в първия сет, и си размениха общо десет пробива в двубоя.

Мачът започна с точно такъв в полза на Симон, след което последваха единствените две спечелени собствени подавания на двамата в първата част. След това последва размяна на пробиви до самия край, който завърши при четвъртия на Мъри за 6:4.

Вторият сет започна по подобен начин и шотландецът проби още във втория му гейм, а след това от своя страна трябваше да отразява брейкбол на съперника си. След това Мъри спечели подаването на Симон, за да поведе с 5:1 и така предреши изхода на сблъсъка. 32-ият в света французин върна два гейма, но при второто си подаване за мача британецът не се поколеба и сложи неговия край.