"Рома" записа първата си победа като гост в Серия А от началото на сезона, след като се наложи с 3:1 срещу "Наполи".

Успехът на "вълците" е още по-ценен и заради факта, че неаполитанци са един от основните им съперници за челните места в първенството.

След успеха двата тима размениха позициите си в класирането и столичани излязоха втори с 16 точки, докато "Наполи" има 14. Лидерът "Ювентус" е с 18, но и мач по-малко.

Първата част не предложи много интересни положения, като гостите успяха да нанесат своя удар две минути преди края благодарение на грешка на съперника. Калиду Кулибали позволи твърде лесно Мохамед Салах да му отнеме топката на тъчлинията отдясно на вратата на "Наполи". Последва пас на египетския нападател към Раджа Наинголан, който хитро пропусна топката за Един Дзеко, който нямаше проблеми да се разпише.

Девет минути след подновяването на играта "Рома" вкара втори гол, който също бе дело на Дзеко. Негов автор отново стана Джеко. Босненецът насочи топката в мрежата с глава след центриране от фаул на Алесандро Флоренци.

Ирачите на Маурицио Сари обаче показаха, че все още не са се предали и в 58-ата минута намалиха изоставането си. Кулибали се извиси във въздуха след центриране на Фаузи Гулам от ъглов удар и с глава изпрати топката във вратата на "Рома", като кълбото срещна и гредата преди да се озове в мрежата.

Четири минути преди края Мохамед Салах сложи точка на спора, след като се озова на добра позиция и прати топката в мрежата с нисък удар, който срещна и лявата греда.