„Шумен 98“ записа втора загуба в първенството на А хандбалната група при жените.
В зала „Плиска“ шуменки бяха победени от „Бъки“ Габрово с 24:19 (13:10)

Гостенките стигнаха до победата след силни начални минути на второто полувреме, когато дръпнаха с шест гола.

„Шумен 98“ и „Бъки“ изиграха равностойно първо полувреме. От първата минута почти до края на частта двата отбора играха гол за гол и резултатът премина през многократни равенства.

При 9:11 за „Бъки“ хандбалистките от Габрово успяха да вкарат два безответни гола и дръпнаха с 13:9. Преди да изтекат 30-те минути шуменки върнаха един гол и на полувремето резултатът бе 10:13.

Първите минути на втората част преминаха под диктовката на гостенките. Състезателките от Габрово вкараха шест гола и поведоха с 16:10. Разликата можеше да бъде и по-голяма, но вратарката на „Шумен 98“ Фатме Юксел отрази няколко удара на противниковия отбор.

Шестте гола аванс се оказаха достатъчни за „Бъки“, за да вземе победата в мача.

Десетина минути преди края на двубоя шуменки успяха да намалят разликата до 4 гола – 18:22. Отборът на „Бъки“ веднага реагира и добави нови два гола за 18:24. Преди края на срещата домакините върнаха едно попадение за крайното 19:24.

Най-резултатни за шуменки в срещата бяха Лидия Бакърджиева и Габриела Стефанова, които вкараха по шест гола.