С два гола от статични полжения на Пауло Дибала "Ювентус" стигна до обрат от 0:1 до 2:1 срещу "Удинезе" и постигна двадесета поредна домакинска победа в Серия А.

"Старата госпожа" записа четвърти пореден успех в шампионата и събра 21 точки, за да се откъсне с пет пред втория "Рома" и шест пред третия "Наполи".

В дебюта на новия си треньор Луиджи дел Нери "Удинезе" показа добро лице, но трябваше да се примири с трета поредна загуба и пети последователен мач без победа. Тимът от Удине е 17-и със седем точки, на една от зоната на изпадащите.

"Ювентус" направи доста пропуски в началото на днешния двубой и след като Дибала, Куадрадо и Марио Маджукич не се възползваха от отлични възможности, гостите поведоха в 30-ата минута.

Якуб Янкто напредна през центъра и стреля с левия крак от дъгата на наказателното поле, а топката се озова в мрежата след неубедителна намеса на Джанлуиджи Буфон.

Домакините отново тръгнаха в атака и две минути преди почивката изравниха след перфектно изпълнение от пряк свободен удар на Дибала.

Пет минути след почивката аржентинецът изведе "Ювентус" напред. Той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Родриго де Паул срещу Алекс Сандро.

В 60-ата минута Сандро пропусна да реши мача с трети гол, а в края "Удинезе" натисна в търсене на гол, но отлична намеса на Патрис Евра и две спасявания на Буфон оставиха трите точки в Торино.