"Левски" отпадна още в първия кръг на Шампионската лига за младежи до 19 години. Сините на практика изгубиха шансове да продължат още преди три седмици, когато бяха разгромени от турския "Алтънорду" с 5:0, а днешният реванш в София завърши 1:1.

Съставът, воден от Димитър Телкийски, изигра добър мач на стадион "Георги Аспарухов", поведе в резултата и имаше добри възможности да увеличи аванса си. Българският отбор обаче не се възползва и десет минути преди края допусна изравняване.

Резултатът беше открит в 41-ата минута oт защитника Тихомир Георгиев, който се появи като резерва само четири минути по-рано. Георгиев, който замени получилия контузия Иван Калайджиев, се разписа след центриране от ъглов удар.

"Левски" дори можеше да удвои аванса си още до почивката, но удар на Станислав Иванов срещна напречната греда. Това беше втора греда в мача за младия нападател.

В 56-ата минута късметът отново обърна гръб на сините. Голмайсторът Димитров отново надскочи противниковите играчи при центриране от статично положения и стреля с глава, но топката за трети път срещна гредата.

С напредването на мача футболистите на "Алтънорду" заиграха по-добре. Вратарят Шейтанов се справи с удари на Дурак и Йозтюрк в 72-ата и 74-ата минута, но десет минути преди края на редовното време Мурат Арслан изравни.

По-рано днес другият български участник в младежката Шампионска лига "Лудогорец" загуби с 0:3 от "Арсенал". Разградчани играят в потока, който е огледален на най-силния клубен турнир при мъжете.

В потока на националните шампиони, където "Левски" участваше като заместник на "Литекс", предстои втори кръг с осем мача на директна елиминация. Двубоите са на 2 и 23 ноември, а победителите ще се класират за фазата на плейофите.

Другите осем участника в плейофите ще са завършилите на второ място в груповата фаза на другия поток. След това предстоят осминфинали, за които победителите в груповата фаза ще са се класирали директно.