ЦСКА постигна първата си победа като гост в Първа лига. С два гола на Милчо Ангелов червените спечелиха с 2:0 срещу "Монтана" в Ловеч.

Воденият от Едуард Йорданеску отбор имаше превъзходство, но трябваше да чака до второто полувреме, за да поведе. До първия гол домакините бяха отлично подредени и се защитаваха с девет-десет души, като чакаха възможности за бързи атаки.

С трите точки ЦСКА събра 21 и е трети. Червените са на една от "Лудогорец", който обаче е с два мача по-малко, и на три от водача "Левски", който в събота приема "Берое". "Монтана" остава последен с пет точки.

През цялото първо полувреме ЦСКА полагаше усилия да вкара, но не успяваше да се справи със сгъстената защита на съперника. Червените, от чийто състав отсъстваха няколко основни играчи, пробваха да вкарат след центрирания и няколко далечни удара, но без успех.

При контра атака в 22-ата минута Шоко подаде към Даниел Генов, който от добра позиция стреля над вратата. До почивката ЦСКА вкара два гола, но след засади и те правилно не бяха зачетени.

Йорданеску направи промяна на почивката, като пусна Ангелов вместо Петрус Бумал. Ходът му се оказа печеливш и девет минути след подновяването на играта ЦСКА поведе. Гостите направиха хубава атака с няколко бързи подавания. Александър Георгиев центрира отляво и Ангелов засече с глава за 1:0.

Голът промени поведението на "Монтана" и домакините започнаха да играят по-открито, а това създаде условия за по-добри атаки на ЦСКА. Домакините притесниха съперника си, като Генов два пъти стреля опасно.

В 70-ата минута след силен удар на друга резерва на ЦСКА - Кристиян Малинов, топката мина покрай гредата. Три по-късно Полюткин не улучи добре топката и тя излезе в аут.

Червените удвоиха в 80-ата, когато Антон Недялков подаде отляво и Ангелов с крак засече във вратата на Христо Иванов. В последните секунди Руи Педро пропусна отлична възможност да вкара трети гол за ЦСКА.