С гол от дузпа на Лионел Меси" дълбоко в добавеното време"Барселона" постигна драматична победа с 3:2 при гостуването на "Валенсия".

Каталунците събраха 19 точки и се изкачиха на върха в Примера дивисион преди мачовете на мадридските "Реал" и "Атлетико", които имат по 18 точки.

По-лошата новина за Луис Енрике обаче е контузията на Андрес Иниеста, който напусна терена още в 12-ата минута със съмнения за скъсани връзки в коляното.

Двубоят между "Валенсия" и "Барселона" премина през няколко обрата и предложи много интересни ситуации и спорни съдийски решения.

Домакините имаха основателни претенции за засада при първия гол на гостите, както и за неотсъдена дузпа през първото полувреме и непоказан втори жълт картон на Серхио Бускетс.

"Барселона" откри резултата в 22-ата минута. Меси получи топката на границата на наказателното поле и с левия крак я изпрати в близкия ъгъл. Луис Суарес прескочи топката пред погледа на вратаря, докато се намираше в засада, но страничният съдия не вдигна своя флаг.

Десет минути по-късно Самуел Юмтити избута Родриго в наказателното поле, а домакините претендираха за дузпа, но такава не беше отсъдена.

До края на полувремето "Барселона" създаде добри положения за гол, но вратарят на "Валенсия" Диего Алвеш беше безгрешен при два изстрела на Луис Суарес. В заключителните секунди и Марк Андре тер Стеген трябваше да спасява вратата си.

В 50-ата минута "Барселона" пропусна златен шанс да поведе с 2:0 и малко след това беше наказан. "Валенсия" успя да направи обрат в рамките на само четири минути.

В 52-ата минута играещият под наем от "Барселона" във "Валенсия" Мунир ел Хадади изравни резултата. Дани Парехо проби отдясно и центрира към юношата на катакунците, който с прострелен изстрел с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл на Тер Стеген.

В 56-ата минута Нани изненада лошо подредената отбрана на "Барселона" със страхотен пас към Родриго, който направи 2:2 с удар от ждроб.

"Барселона" обаче съумя бързо да изравни. В 62-ата минута вратарят Алвеш направи блестящо спасяване след удар с глава Ивак Ракитич, но топката попадна в Суарес и уругваецът не пропусна да направи добавка.

Суарес се оказа решаващата фигура и за победния гол. Във втората от добавените четири минути уругваецът беше фаулиран в наказателното поле, а Меси донесе трите точки на каталунците с точно изпълнение на отсъдената дузпа.