Мъжкият отбор на „Шумен” победи „Академик” Варна с 96:67. Двубоят, игран в зала „Младост”, бе от 9-ия кръг на на първенството в Източния регион на А бакетболната група.

За „Шумен” това бе втора победа над съперника, след като във втория кръг го надигра във Варна с 83:69.

Днес „Шумен” стигна до триумфа с много силна игра в третата част на мача, когато с точна стрелба домакините направиха разликата в точките над 20.

В първите две третини от мача „Шумен” също водеше играта, но не успа да натрупа голям аванс и на полувремето водеше с 8 точки – 45:37.

Шуменци доминираха след полувремето, успяха да надиграят отбора на „Академик” и преди последната част поведоха с 75:51.

В последната третина и двата отбора допуснаха доста брак в играта си, но комфортната преднина на домакините им позволи да са по-спокойни. В края на двубоя играещият треньор Янко Янков остави на трена само юношите на клуба, които в последните минути показаха точен мерник и стигнаха до победата с 96:67.

Срещу „Академик” Виктор Серафимов бе най-точен за шуменци. Срефимов отбеляза 27 точки и направи 8 борби. С 21 точки и 15 борби се отчете Андрей Иванов.

За Академик” най-добър в мача бе Калоян Георгиев с 23 токии 7 борби.

„Шумен” продължава да заема второто място в регион Изток с 6 победи и 2 загуби. В следващия кръг шуменци гостуват на ИУ  Врана, който е лидер на изток с осем победи и без поражение.