Състезателката на СКК „Киокушин-Шумен“ Любомира Николова спечели световната титла по карате на първенството за юноши и девойки, което се проведе в Двореца на културата и спорта във Варна.

Шуменката стана световна шампионка в кат. до 60 кг. Николова стигна до финала в категорията си след четири категорични победи. В двубоя за титлата Николова победи опитна състезателка от Казахстан.

„Срещата бе много оспорвана, с продължения, а Николова спечели със съдийско решение“, каза за ШУМ.БГ сенсей Станислав Димитров.

Любомира Николова, чиито треньор е Димитър Димитров, вече два пъти стъпи на европейския връх през 2015 и 2016 г., а сега успя да спечели и световна титла.

На световния открит шампионат по карате киокушин във Варна СК „Киокушин“ от Шумен се представи с пет състезатели. Освен Любомира Николова всички останали бяха дебютанти на международната сцена и не успяха да стигнат до медалите.

Световното първенство бе организирано от Българската карате киокушин федерация и в него взеха участие 666 състезатели от 33 държави.