"Нефтохимик" победи "Ботев" с 4:0 в първа среща от 18-ия кръг на Първа професионална лига и прекъсна серията си от шест мача без победа. Въпреки това закъсалият и финансово бургаски отбор продължава да бъде на предпоследно място.

"Днес "Нефтохимик" показа ново лице. Това търсим във всеки един мач. Имахме хъс и характер. Не трябва да се примиряваме след този мач. Трябва да сме готови и за трудни ситуации. Тази победа трябва да е стимул за работата в бъдеще. Момчетата бяха перфектни", каза старши треньорът Христо Янев.

Попаденията вкараха Любомир Божинов, Николай Дюлгеров, Мариян Огнянов и Венцислав Христов, след като още в първите минути на срещата се видя, че домакините от "Нефтохимик" търсят повече победата след трите поредни поражения.

Футболистите на Христо Янев правеха каквото си поискат на терена, а гостите от Ботев допусна редица елементарни грешки. В 13-ата минута от пряк свободен удар Любомир Божинов откри резултата.

Седем минути преди края на първото полувреме Николай Дюлгеров засече с глава топката в мрежата на Георги Георгиев за 2:0. Стои осемдесет секунди преди края на първата част Мариян Огнянов направи резултата класически. Той се възползва от детинска грешка в защитата на гостите.

Само пет минути след началото на второто полувреме Жоао Пауло получи добра възможност да се разпише, но Янко Георгиев спаси. Малко след това Кристиан Димитров стреля от няколко метра с глава неточно.

В 60-ата минута Мариян Огнянов намери Венци Христов в чиста позиция и той не остави шанс на Георгиев за 4:0.

До края на двубоят всичко интересно бе пред вратата на "Ботев". Мариян Огнянов и колегите му направиха куп пропуски.