"Левски" постигна трудна победа с 1:0 срещу "Верея" в последното си гостуване от есенния дял на Първа лига.

Антонио Аниете отбеляза единствения гол в 68-ата минута, а домакините от Стара Загора играха с човек по-малко през цялото второ полувреме заради червен картон на Елиаш.

Тимът на Елин Топузаков постигна 12-ата си победа от 18 мача и събра 40 точки. Сините изостават с три от лидера "Лудогорец", който обаче е изиграл два двубоя по-малко.

"Левски" нанесе едва втора домакинска загуба на "Верея" през този сезон. Старозагорци остават на седмата позиция с 22 точки, 19 от които спечелени в Стара Загора.

"Левски" доминираше в мача от първата до последната минута, докато играчите на "Верея" на практика нито веднъж не затрудниха сериозно Боян Йоргачевич.

Домакините обаче се бранеха много организирано преди почивката и затваряха добре пространствата в своята половина.

Тимът на Александър Томаш дори организира първата опасна атака в мача. При нея трима играчи на "Верея" останаха срещу двама бранители и вратаря Йоргачевич, но всичко завърши със засада.

В осмата минута започналият като титуляр Хеан Деса направи хубав пробив, но стреля над вратата. Десет минути по-късно Деса отново свърши чудесна работа по левия фланг, след което центрира над излезлия да го пресрещне Караджов. Тунде Адениджни обаче не успя да нанесе удар с глава към празната врата.

Пред Адениджи се откри и най-добрата възможност за гол през първото полувреме. Той беше изведен сам срещу Караджов, но не успя да го преодолее.

Секунди преди почивката "Верея" остана в намален състав, след като Елиаш да Силва удари с лакът в лицето Роман Прохазка и получи директен червен картон.

С човек повече "Левски" наложи още по-силен натиск през втората част и в крайна сметка стигна до гол в 68-ата минута. Прохазка получи топката на десния фланг и достави перфектно центриране за Аниете. Нисичкит испанец беше оставен сам на далечната греда и отблизо отбеляза с глава.

До края гостите спокойно контролираха играта и не дадоха никакви възможности на домакините да стигнат до изравнително попадение.