Шампионът "Байерн" се върна на първото място в Бундеслигата, след като досегашният лидер "Разенбалшпорт" (Лайпциг) допусна първата си загуба от началото на сезона.

Баварците постигнаха разгромна победа с 5:0 при домакинството на "Волфсбург", а новакът от Лайпциг загуби с 0:1 при гостуването на заемащия последното място преди кръга "Инголщад". Така двата отбора се изравниха на върха с по 33 точки, но тимът на Карло Анчелоти излезе начело заради по-добра голова разлика.

"Лайпциг" се намираше в серия от осем поредни победи и постави рекорд за новак в Бундеслигата с 13 последователни мача без поражение.

Двете серии обаче неочаквано приключиха край река Дунав, което остави "Хофенхайм" единственият отбор без загуба от началото на шампионата.

Ариен Робен откри резултата на "Алианц арена" в 18-ата минута на най-резултатния мач от кръга до момента, а след това Роберт Левандовски реализира два пъти, в които се оказваше на правилното място за добавка.

Забележителният момент обаче беше в 76-ата минута, защото Томас Мюлер сложи край чакането от 999 минути за гол, като вкара за първи път от началото на сезона в Бундеслигата. Дъглас Коста с великолепен шут в 86-ата минута оформи крайния резултат срещу "вълците", които оказаха твърде малко съпротива.

Кръгът се оказа предколеден подарък на "Байерн", защото "Лайпциг" най-накрая загуби и то при гостуването на последния в класирането. Полузащитникът Рожер вкара победното попадение още в 12-ата минута, а гостите от Източна Германия не намериха отговор до края на срещата.

Отделно и "Борусия" (Дортмунд) загуби още две точки, които минути преди края на гостуването на "Кьолн" бяха три. Артьом Рудневс откри за "козлите" в 28.-ата минута, черно-жълтите изравниха едва в 90-ата минута чрез Марко Ройс.

"Борусия" остана на шесто място в класирането с изоставане от осем точки от лидерите и с две повече от седмия "Кьолн". Пред тях са "Херта", "Хофенхайм" и "Айнтрахт" (Франкфурт).