Шампионът "Лудогорец" нанесе първа загуба на "Локомотив" (Пловдив) под ръководството на Едуард Ераносян след труден домакински успех с 1:0.

Разградчани доминираха през цялата среща, а пловдивчани не отправиха нито един точен удар към вратата на Владислав Стоянов.

Домакините обаче реализираха само едно от добрите си положения и трябваше да треперят до последните секунди.

"Лудогорец" постигна тринадесета поредна победа в Първа лига и си върна аванса от шест точки пред "Левски", който по-рано днес се наложи със същия резултат над "Верея".

Шампионите събраха 46 точки от максимално възможните 51 след 15-ия си успех през сезона. Те са изиграли и мач по-малко от сините, като съперник в него ще бъде твърдо последният в класирането "Монтана".

В същото време "Локомотив" (Пловдив) прекъсна серията си от четири поредни победи и общо седем последователни мача без поражение.

"Лудогорец" можеше да поведе още в осмата минута. Вандерсон получи топката вляво от вратата, нагласи си я на десния крак и стреля към далечния ъгъл, но съвсем малко го раздели от попадение.

В следващите минути "Локомотив" се бранеше добре и накара съперника да разчита основно на удар от дистанция, които не затрудняваха Ясин ел Хариби.

В 33-ата минута обаче защитата на пловдивчани се пропука. При идентична ситуация с пропуска на Вандерсон, Джонатън Кафу овладя топката вляво от вратата, нагласи си я на десния крак и намери далечния ъгъл на Ел Харуби.

Четири минути след почивката Кафу беше близо до второ попадение, но изстрелът му срещна напречната греда и излезе в аут. В 59-ата минута бразилецът центрира отлично за Кешеру, който стреля с левия крак от воле, но Ел Харуби спаси.

Четвърт час преди края Кафу пробяга близо 50 метра сам срещу вратата, финтира опитващия да го догони Иван Горанов, след което комбинира с Вандерсон. Неговият удар обаче беше блокиран от бранител в черно-бяло.