След петгеймова битка в зала „Младост“ отборът на „Шумен 05“ записа победа над „Левски“ с 3:2 (25:21,13:25,18:25,25:14,15:11).

Срещата бе от 7-ия кръг на Националната волейболна лига при жените и бе последна за есенния полусезон.

Шуменки изиграха отличен първи гейм и го взеха с 25:21. В първия гейм домакините поеха инициативата още от самото начало и поведоха с комфортна преднина от 8:4 при първото техническо прекъсване. Шуменки поддържаха аванс от две, три точки и успяха да затворят гейма в своя полза.

В следващите две части доминираха състезателките на „Левски“. Във втората част „сините“ поведоха с 16:7 при второто техническо прекъсване. С този аванс те си осигуриха спокойствие и спечелиха гейма с 25:13. Същият сценарий се повтори в третата част, която . „Левски“ взе с 25:18, поведе с 2:1 гейма и направи обрат в срещата.

В четвъртата част шуменки обаче категорично надиграха съперника си. При първото техническо прекъсване домакините поведоха  8:3, а при второто с 16:8. Комфортната преднина позволи на шуменския отбор да спечели с 25:14 и да израни резултата – 2:2.

В решителната пета част шуменки поведоха, но „сините“ успяха да изравнят за 6:6. Домакините успяха да вземат нови две точки и при 8:6 двата тима си размениха игралните полета.

До края на тайбрека двата отбора се раздадоха, на момичетата на „Шумен 05“ се пребориха за победата. Спечелиха петия гейм с 15:11, а с тома и победата в мача.