Шампионът на Северна Америка "Америка" се класира за полуфиналите на световното клубно първенство, което се провежда в Япония.

В четвъртфинален мач мексиканците се наложиха с 2:1 над южнокорейския "Чонбук", а за място на финала ще спорят с "Реал" (Мадрид). Белите и шампионът на Южна Америка "Атлетико насионал" директно се класират за финалната четворка.

Двубоят в Суита бе доста динамичен и предложи много емоции на зрителите, макар качеството на играта да не бе особено високо. Изненадващо на почивката преднина имаше корейският тим, който реализира чрез Ким Бо-Кхьон в 23-ата минута.

През второто полувреме обаче мексиканците се активизираха и създадоха доста опасности пред вратата на съперника си. Изравнителният гол дойде в 58-ата минута, когато Силвио Ромеро завърши подаване на Михаел Аройо.

В 74-ата минута Ромеро донесе на тима си победата, след като реализира с удар с воле от границата на наказателното поле, който рикошира два пъти в бранители на "Джеонбук", преди топката да спре в мрежата.

В края азиатският тим имаше две много добри възможности да изравни, но и при двата изстрела топката премина на сантиметри от гредите на вратаря Мойсес Муньос.

По-късно днес е другият полуфинален мач, противопоставящ домакина на надпреварата "Кашима антлърс" срещу африканския шампион "Мамелъди съндаунс".