ЦСКА направи поредната си грешна стъпка в Първа лига, след като не успя да победи "Локомотив" (Горна Оряховица) в госутването си от 18-ия кръг на шампионата.

Двата тима направиха нулево равенство, а "железничарите" за пръв път през сезона играха на собствения си стадион, който досега бе в ремонт.

Около 8 000 души се събраха да гледат 14-ия в класирането, който открадна ценна точка, но въпреки това запази позицията си с общ актив от 17 точки. Червените пък остават в челната тройка, но вече са на осем точки от втория "Левски" и на цели 14 от лидера "Лудогорец", който е и с мач по-малко.

Домакините можеха да открият резултата още в третата минута, когато бранителите и вратарят на гостите не се ориентираха добре, но Матиас Курьор не успя да вкара в празната врата. Само четири минути по-късно Йордан Апостолов шутира силно от 15-16 метра, но за късмет на червените тя срещна тялото на намиращия се пред голлинията Рафаел Перез.

Червените отговориха в 16-ата минута, когато Станислав Манолев стреля с глава след центриране от корнер, но Банков спаси. Последва бърза атака на домакините, при която Бумал бутна в гърба Симеон Мечев, който поиска дузпа, но реферът Ивайло Стоянов прецени, че такава няма.

Малко след тази ситуация наставникът на ЦСКА Стамен Белчев извърши принудителна смяна - на мястото на контузения Милчо Ангелов се появи Преслав Йорданов. В 31-ата минута Никола Колев добре нахлу фронтално срещу вратата на горнооряховчани и шутира от границата на наказателното поле, но покрай лявата греда на Банков. Малко по-късно Колев отново стреля опасно след подаване на Диого Виана, но Банков изби в корнер.

Пет минути след началото на втората част "Локомотив" пропусна страхотно положение, след като Апостолов стреля от 6-7 метра с глава след центриране от фаул, но Георги Китанов със сетни сили успя да избие.

В 55-ата минута ЦСКА-София можеше да остане с човек по-малко след пореден фаул на Петрус Бумал, който вече имаше жълт картон, показан за грубо нарушение в края на първата част.

Шест минути по-късно Диого Виана шутира силно от 15 метра, но над напречната греда. В тази ситуация бранител на домакините бутна футболиста на червените, който след изстрела падна и поиска дузпа, но Ивайло Стоянов отново не посочи бялата точка.

До края двата тима се опитаха да стигнат до победата, но атаките им така и не доведоха до сериозни положения.