Състезателите на Шумен взеха най-много призови места на втория турнир по карате шинкиокушин за купата на Ученическа спортна школа „Хан Крум“. След тях се наредиха участниците от Русе и от Нови пазар.

Надпреварата се проведе в зала „Младост“, като освен домакините в нея взеха участие състезатели от Нови пазар, Русе и Варна.

Турнирът започна с демонстрации на опитните състезатели на СК „Киокушин“. След това на татамито започна отборната надпревара. Победител в нея със 7:5 победи стана отборът, воден от Христо Юнаков.

53 срещи се проведоха в индивидуалния турнир, в които играха на школниците от УСШ и техните гости. Участниците бяха на възраст от 8 години до кадети.

Организаторите на надпреварата – УСШ и община Шумен раздадоха над 20 комплекта медали.

Бяха присъдени и индивидуални награди. За най-технични състезатели бяха обявени Александър Михов от Шумен и Вирджиния Кирилова от Русе. Наградата за висок боен дух получиха Симеон Белчев и Анита Загорчева и двамата от Шумен.