"Манчестър юнайтед" сложи край на серията си от три поредни равенства, след като постигна важна победа с 1:0 над "Тотнъм" у дома в мач от 15-ия кръг на английското първенство.

Единственото попадение за "червените дяволи" вкара Хенрик Мхитарян в 29-ата минута на двубоя. Няколко минути преди края обаче, арменецът се контузи и бе сменен принудително.

След успеха играчите на Жозе Моуриньо остават на шестата позиция в класирането, но вече разликата им с днешния съперник, който е пети, е само три точки.

Първото полувреме на срещата бе изключително динамично и двата тима не спираха да редуват атаките преди двете врати. В началото гостите владееха повече топката и имаха териториално предимство, което обаче доведе само до опасен удар на Кристиан Ериксен от пряк свободен удар в 19-ата минута, при който Давид де Хеа плонжира решително.

Пет минути по-късно "червените дяволи" създадоха две поредни добри възможности. Ян Вертонген блокира удар на Мхитарян, а при последвалия корнер се получи разбъркване, при което Уго Лорис трябваше да се намеси след шут на Андер Ерера.

В 29-ата минута Хари Кейн сбърка пас в центъра, Ерера се възползва и изведе много добре Мхитарян, който изстреля моще шут по посока на вратата на Лорис, с което отбеляза и дебютния си гол в Премиършип.

"Тотнъм" започна агресивно втората част, но не успя да стигне до гол. В 55-ата минута Уаняма пропусна невероятна възможност да изравни, след като след центриране от фаул бе изпуснат от Валенсия и от няколко метра стреля много неточно с глава.

В 63-ата минута Пол Погба изпълни перфектно пряк свободен удар на вратата, но топката срещна гредата. Много скоро след това Лорис трябваше да направи решителна намеса след нов шут на сънародника си. Де Хеа също имаше работа и трябваше да демонстрира рефлексите си след нов опасен изстрел на Ериксен от фаул.

Пет минути преди края голмайсторът в мача Мхитарян получи контузия, заради която напусна принудително терена, изнесен на носилка.