"Ливърпул" изигра нов зрелищен мач в Премиър лийг, но отново не успя да го спечели. Седмица след като загуби с 3:4 от "Борнмут", "мърсисайдци" направиха равенство 2:2 при домакинството си на "Уест хем".

Мачът започна страхотна за играчите на Юрген Клоп, които поведоха рано с гол на Адам Лалана, но в средата на полувремето заради слаба игра на защитата и вратаря "чуковете" направиха обрат. Дивок Ориги възстанови равенството през втората част, но домакините така и не успяха да стигнат до трето попадение.

Така "Ливърпул" се отдалечи на шест точки от лидера "Челси" и на три от втория в подреждането "Арсенал". "Уест хем" пък е на 17 позиция и е само на точка от зоната на изпадащите.

Двубоят започна по перфектен начин за домакините, които откриха резултата още в петата минута. Садио Мане проби по левия фланг, след което намери Адам Лалана в наказателното поле, а той овладя и прати топката в мрежата пред погледа на двама бранители в бяло.

"Мърсисайдци" изглеждаха сякаш контролират мача, без да създават реални опасности, но това се промени в средата на полувремето. В 27-ата минута Димитри Пайе изпълни точно пряк свободен удар от 25 около метра, като вина за гола имаше и вратарят на домакините Лорис Кариус.

12 минути по-късно "чуковете" стигнаха до пълен обрат, след като на пръв поглед безобидно центриране отдясно рикошира в Джордан Хендерсън, мина през Жоел Матип и стигна до Микейл Антонио. Той технично пусна топката покрай Кариус, който и в този случай не се представи на ниво.

В самия край на първото полувреме Матип можеше да се реваншира за неубедителната си намеса по-рано, но ударът му с глава след центриране от корнер срещна гредата.

Три минути след подновяването на играта Ливърпул изравни след груба грешка на Дарън Рандолф. Стражът на "чуковете" опита да улови топката след центриране на Мане отляво, но я изпусна в краката на Дивок Ориги, който отблизо не сбърка.

В 70-ата минута Хендерсън отправи страхотен изстрел от близо 30 метра, но Рандълф успя да избие над гредата. До края на редовното време домакините бяха по-активни в търсенето на гол, но до такъв така и не се стигна.