"Рома" победи трудно "Милан" с 1:0 у дома в последния мач от 16-ия кръг на Серия А.

Това бе директен спор за второто място в класирането, след като двата тима имаха еднакъв актив преди срещата.

"Вълците" вече имат 35 точки и се доближиха на четири от лидера "Ювентус", докато "росоноерите" останаха на третата позиция с 32.

Единственото попадение в двубоя вкара Раджа Наинголан в 62-ата минута, а Мбайе Нианг изпусна дузпа за гостите през първата част.

До наказателния удар се стигна в 27-ата минута, когато Джанлука Лападула се измъкна от отбраната на "Рома" и бе съборен в наказателното от вратаря Войчех Шчесни. Реферът незабавно посочи бялата точка, а зад топката застана Нианг.

21-годишният френски нападател пропусна дузпа във втори пораден мач на "росонерите", след като Шчесни изби удара му. В миналия кръг, при победата с 2:1 срещу "Кротоне", Нианг отново не бе точен от 11-те метра.

В края на първата част Бруно Перес получи контузия и бе принудително сменен от бившия играч на "Милан" Стефан Ел Шаарауи.

В 62-ата минута Раджа Наинголан овладя топката и напредна в половината на гостите, след което с техничен удар с левия крак извън наказателното поле изпрати топката в мрежата зад Донарума.