"Евертън" победи "Арсенал" с 2:1 и сложи край на серията на "артилеристите" от 13 поредни мача без загуба във Висшата лига. Лондончани не бяха губили от първия кръг (3:4 срещу "Ливърпул"), но допуснаха обрат на "Гудисън парк" и останаха на три точки от лидера "Челси".

Сините гостуват на "Съндърланд" в сряда и при победа ще се откъснат с шести точки пред най-близките преследвачи.

"Арсенал" изигра неубедителен мач срещу "Евертън", въпреки че двубоят започна добре за гостите. Те откриха резултата в 20-ата минута, когато Алексис Санчес стреля от пряк свободен удар, а топката рикошира във Фил Ягиелка и излъга вратаря Мартин Стекеленбург.

Това обаче се оказа единственият точен удар на "артилеристите" до последните секунди на добавеното време на мача.

"Евертън" изравни в 44-ата минута, когато Лейтън Бейнс достави отлично центриране за Шеймъс Колман и десният бранител отбеляза с глава.

С глава падна и вторият гол във вратата на Петер Чех. Ашли Уилямс засече центриране от корнер и направи 2:1 в 85-ата минута. Уелският защитник не се беше разписвал от миналия сезон, когато с екипа на "Суонзи" отново вкара срещу "Арсенал".

До ъгловия удар се стигна след спасяване на Чех срещу Фил Ягиелка, което пък беше вторият точен удар на "Евертън" в двубоя.

През цялата среща "карамелите" играеха много организирано в своята половина и дадоха много малко шансове за играчите на "Арсенал". Най-добрият беше пропуснат от Месут Йозил в началото на второто полувреме.

В заключителните секунди Ягиелка беше изгонен за втори жълт картон, а след изпълнението на свободния удар се стигна до поредица изсипани топки в наказателното поле на домакините.

"Евертън" обаче оцеля, след като два пъти играчи в синьо изчистиха топката от голлинията. След това се стигна до ситуация, при която Алексис Санчес поиска дузпа, но такава не беше отсъдена.

"Евертън" сложи край на серията си от пет поредни мача без победа и събра 23 точки, с които се изкачи до седмото място. "Арсенал" остава с 34 - на три от "Челси", на три пред "Ливърпул" и на четири пред "Манчестър сити".

В следващия кръг "артилеристите" посрещат "Сити", а на "Гудисън парк" ще има мърсисайдско дерби. В същото време за "Челси" предстои гостуване на "Кристъл палас" след мача със "Съндърланд".