"Левски" завърши 2016 г. с минимална победа. Сините се наложиха с 1:0 срещу "Нефтохимик", благодарение на гола на Бабатунде Адениджи.

В началото на второто полувреме нападателят вкара едно от многото положения пред вратата на съперника.

С трите точки "Левски" събра 43 и се доближи на четири от водача "Лудогорец", който обаче е с мач по-малко. "Нефтохимик" остава предпоследен с 15 точки.

През първата част "Левски" очаквано беше по-деен и атакуваше, но не успя да стигне до гол. В 14-ата минута Хеан Деса центрира от пряк свободен удар, Димитър Пиргов игра с глава, след което от бедрото на Николай Дюлгеров топката се насочи към вратата на гостите, но Янко Георгиев спаси.

Малко след това Пиргов стреля силно, но над вратата. В 22-ата минута след подаване в наказателното поле на "Нефтохимик" Аданиджи не можа да засече. Последва удар на Деса, който беше блокиран.

В 30-ата Адениджи стреля силно централно срещу Георгиев, но той спаси. Секунди след това нигерийският нападател вкара, но съдията даде знак за засада.

"Левски" поведе в началото на второто полувреме. Деса подаде към Адениджи в наказателното поле, а нападателят овладя и с хубав удар вкара.

През цялото второ полувреме сините нападаха и бяха в половината на "Нефтохимик". Атаките обаче не доведоха до нов гол. Няколко пъти удари опита Мехди Бурабия, но без успех. Същото се случи с ударите на Роман Прохазка и Божидар Краев.