"Реал" (Мадрид) започва участието си в световното клубно първенство. Европейският шампион влиза директно в полуфиналите, където ще играе с "Америка".

Мачът с мексиканците е днес в 12.30 часа българско време.

Победителят ще се изправи във финала срещу японския "Кашима". Представителите на домакините спечелиха с 3:0 срещу първенеца на Южна Америка "Атлетико насионал" в исторически мач, в който за пръв път във футбола беше използван видеопреглед.

"Реал" гледа устремено към възможността да спечели купата за втори път в последните три години. Ако го направи, ще се продължи и хегемонията на европейските клубове - в осем от последните десет сезона световният клубен шампион е отбор от Европа.

Мадридчани вървят силно през сезона, като са начело в Примера дивисион и с лекота прескочиха групата си в Шампионската лига.

Турнирът в Япония е важен и за звездата на "Реал" Кристиано Роналдо. Португалецът е амбициран да завърши по възможно най-добрия начин перфектната си във футболно отношение 2016-а г.

Нападателят спечели Шампионската лига и постигна исторически успех с националния отбор на Евро 2016. Към това дойде и четвъртата му "Златна топка".

Роналдо има и друга цел - да вкара гол. Това е единственият турнир, в който той не е успявал да отбележи, откакто премина в "Реал".