"Шумен" победи "Дунав" със 101:90 в среща от мъжката "А" група, регион Изток.

Тази победа затвърди отборът на второто място на Изток. Ако в оставащите два мача до края с „Черноморец“ Бургас и „Делфин“ Бургас „Шумен“ запише поне една победа това означава, че ще спечели директна промоция за финалната шестица на А група.

В мача срещу „Дунав“, игран в шуменската зала "Младост", шуменци трябваше да правят обрат, за да стигнат до победата. Домакините изиграха силни трета и четвърта четвърт и успяха да вземат мача.

Гостите от Русе започнаха по-добре двубоя и спечелиха  първата част с 28:20 точки. Вторите десет минути бяха равностойни и завършиха 17:17, така двата тима се оттеглиха на почивка при 8 точки преднина за „Дунав“ - 45:37.

След почивката домакините взеха нещата в свои ръце и не само изравниха резултата, но и бързо поведоха. Третата част завърши при 26:19.

В последната четвъртина шуменци имаха още по-голямо предимство, като за десет минути реализираха 38 точки.

Най-резултатен за домакините срещу „Дунав“ бе Андрей Иванов с 26 точки.