"Берое" не успя да се доближи до първата шестица след домакинско равенство 1:1 срещу "Локомотив" (Горна Оряховица).

Старозагорци откриха резултата в 64-ата минута чрез Давид Манга, но десет по-късно Владислав Узунов изравни.

Двата отбора изиграха скучен мач с малко голови положения, който премина в бавно темпо и повече битка.

"Берое" доминираше във владеенето на топката, но "Локомотив" можеше да открие резултата след едва 40 секунди игра. Кифуети се измъкна по лявото крило и проби до вратарското поле, след което опита подаване, но Любомир Герчев се размина с топката.

В 11-ата минута гостите стигнаха до още една добра възможност за гол. Кифуети проби този път отдясно и центрира към вратарското поле. Подаването беше пресечено, но топката попадна в Бен Отман, който от чиста позиция стреля слабо в ръцете на вратаря Макенджиев.

До края на полувремето нямаше други критични моменти пред двете врати. Играчите на "Локомотив" рядко поглеждаха към Макенджиев, докато тези на "Берое" разчитаха само на удари от дистанция, които не представляваха проблем за Николай Банков.

Домакините продължиха да играят безидейно и след почивката, а "Локомотив" отново създаде първата опасност. Изстрел на Матиас Курьор беше спрян с ръка от защитник на "Берое" в наказателното поле, но главният съдия не отсъди дузпа.

В 64-ата минута "Берое" откри резултата. Манга получи топката около дъгата на наказателното поле, нагласи си я на десния крак и със страхотен фалцов изстрел я изпрати в далечния ъгъл.

Десет минути по-късно "Локомотив" изравни след нов чудесен изстрел от дистанция. Узунов напредна с топката в половината на "Берое" и от 30 метра намери долния десен ъгъл на Макенджиев.

Това е четвъртото равенство в петте мача от последния есенен кръг, които се изиграха до момента. При същия резултат приключиха двубоите "Монтана" - "Верея", "Локомотив" (Пловдив) - "Славия" и "Лудогорец" - "Черно море", а единствено "Левски" спечели своя мач - 1:0 срещу "Нефтохимик".

"Берое" събра 23 точки след второто си поредно реми в Първа лига и разделя седмата позиция с градския съперник "Верея". Двата отбора от Стара Загора изостава с пет точки от първата шестица, която се затваря от изигралия мач по-малко "Дунав".

"Локомотив" (Горна Оряховица) е на 12-ата позиция с 18 точки, като има три аванс пред "Нефтохимик" и девет пред последния "Монтана".