"Ботев" (Пловдив) победи с 3:2 "Пирин" у дома в мач от последния кръг преди зимната пауза в Първа лига.

Жълто-черните владееха инициативата през почти целия мач и стигнаха до успеха с голове на Тодор Неделев, Омар Косоко и Жоао Паоло. Благоевградчани успяха веднъж да изравнят в резултата и да намалят в добавеното време, като и двете попадения бяха на Станислав Костов.

По този начин "канарчетата" скъсиха изоставането си на шестия в класирането - "Дунав", на четири точки, докато "орлетата" остават на 14 позиция и са на същия брой точки от зоната на изпадащите.

Срещата започна с натиск на домакините, който доведе до две опасни атаки, завършващи с пас към Жоао Паоло, но звездата на тима бе в засада и в двата случая. В 21-ата минута активната игра на Паоло даде резултат и той бе съборен от Румен Сандев в наказателното поле. С изпълнението се нагърби Тодор Неделев и хладнокръвно реализира.

Само четири минути по-късно обаче гостите изравниха след колективна грешка на защитата в жълто-черно. От нея се възползва Станислав Костов, който стреля от около 15 метра в долния десен ъгъл за 1:1. Радостта на гостите обаче трая само три минути и в 28-ата "Ботев" отново поведе. Омар Косоко подаде към Жоао Паоло, който му върна отлично с пета, след което бившият нападател на ЦСКА пое топката и с шут по земя изведе тима си напред.

През втората част домакинският натиск продължи и в 58-ата минута Крум Стоявнов центрира добре към Жоао Пауло, а бразилецът не се поколеба и вкара 12-ия си шампионатен гол от началото на сезона. В 64-ата минута пловдивчани бяха близо до четвърти гол, но Цветомир Панов не успя да реализира очи в очи с вратаря на гостите.

В третата минута на добавеното време Станислав Костов оформи крайния резултат с второто си попадение в двубоя, дошло след красив изстрел в горния десен ъгъл на вратата.