Шест нови животински вида са открили учени в дълбоките води на Индийския океан, съобщава БиБиСи. Отдалеченият и непознат регион около хидротермалните извори там е дом на невиждани на друго място в световните океани същества, но все още не е добре проучен.

Хидротермалните извори в океана, където са открити непознатите животни, са се образували на местата, където морската вода е в досег с магма. Те са заобиколени от голям брой организми, които са нови за науката.

Последните открития включват непознати видове червеи, охлюви и раци.
Изследователите от Великобритания са проучвали площта в югозападната част, която пресича океана между Африка и Антарктика. Учените от Университета в Саутхемптън разкриха, че са открили много нови същества с помощта на дистанционно управляван подводен робот.

В момента учените анализират проби от място, известно като Лоннги или "Дъхът на дракона" като ги сравняват с известни видове на базата на генетичния състав на животните.

Изследването, публикувано в специализирано писание за научни доклади, разкрива шест животни, абсолютно нови за науката. Сред тях са нов вид рак, гигантски охлюв, мида и два непознати досега вида червеи.

Хидротермалните отвори за първи път са открити през 1977 г. Оттогава са били открити над 400 нови животински вида, които живеят тези отвори, от другата страна на световните океани.

Имената на шестте нови вида: "Hoff" crab, "giant peltospirid" snail, whelk-like snail, limpe,    scaleworm, polychaete worm.

Dnevnik.bg