"Манчестър юнайтед" записа третата си поредна победа в английското първенство, след като победи "Уест Бромич" с 2:0 като гост в мач от 17-ия кръг на шампионата.

В герой за "червените дяволи" отново се превърна Златан Ибрахимович, който отбеляза и двете попадение във всяко от полувремената.

След успеха си играчите на Жозе Моуриньо събраха 30 точки и се изравниха с петия в подреждането "Тотнъм", който обаче е с мач по-малко. Лидер е "Челси" с 43 точки, а "Уест Бромич" остана седми, на седем точки от днешния си съперник.

Срещата започна отлично за гостите, които откриха резултата още в петата минута. Тогава Джеси Лингард проби отдясно, преодоля Ниом, след което центрира добре към Ибрахимович. Шведът бе оставен непокрит в наказателното поле и прати с глава топката в мрежата.

В 24-ата минута удар на Уейн Рууни бе избит в напречната греда от Фустър, като по този начина английският национал отново се размина с гола, с който да изравни рекорда на сър Боби Чарлтън. В 32-рата минута домакините пропуснаха най-добрия си шанс, след като Мат Филипс центрира много добре отдясно, Рондон засече, но не успя да насочи добре топката и тя премина далеч от целта.

11 минути след подновяването на играта Ибраимович удвои преднината на гостите. Шведът получи от Рууни на границата на наказателното поле, премина между двама бранители и стреля. Получи се рикошет в краката на Доусън, който промени значително траекторията на топката и тя влезе в долния десен ъгъл на вратата на Фостър. Това бе 11-ото попадение на нападателя в Премиър лийг и десето в последните му девет мача във всички турнири. Общо попаденията на шведа за "Юнайтед" до момента са 16.

До края най-интересното на терена бе провокация на Рохо, заради която Рондон избухна, но вместо директен червен картон, получи само жълт. Играчът на "Юнайтед" пък се размина само с устно предупреждение.