"Барселона" победи "Еспаньол" с 4:1 в каталунското дерби от 16-ия кръг на Примера дивисион.

Луис Суарес вкара два гола за убедителния успех на шампионите, а Лионел Меси изигра един от най-добрите си мачове в първенството и беше неудържим за защитата на градския съперник.

"Барселона" събра 34 точки и излезе на второ място в класирането след десетата си победа. Тимът на Луис Енрике изостава с три точки от лидера "Реал" (Мадрид), чийто мач с "Валенсия" беше отложен заради световното клубно първенство, което белите спечелиха днес.

"Барселона" откри резултата на "Камп ноу" в 18-ата минута. Андрес Иниеста пусна 50-метров диагонален пас за Луис Суарес, който направи перфектно първо докосване, напредна към вратата и прати топката покрай Диего Лопес.

В 67-ата минута Меси слаломира между половината отбор на "Еспаньол" и стреля с левия крак. Диего Лопес не успя да се намеси добре и отби топката в краката на Суарес, който отблизо удвои аванса на "Барселона".

Само две минути по-късно Меси отново направи страхотен пробив между куп играчи на "Еспаньол". Накрая той загуби равновесие, но левият бек Жорди Алба се беше включил в атака и прати топката в далечния ъгъл със силен шут с левия крак.

В 79-ата минута Давид Лопес върна един гол за "Еспаньол", а в добавеното време Меси ознаменува добрата си игра с гол. Той размени двойно подаване със Суарес, който технично му копна топката над защитата и аржентинецът спокойно я насочи в мрежата от границата на вратарското поле.

Градското дерби сложи край на серията на "Еспаньол" от девет поредни мача без загуба в испанското първенство. Тимът на Кике Санчес Флорес е девети в класирането с 22 точки.

Мачът между "Барселона" и "Еспаньол" беше предпоследният за годината в Примера дивисион. На 18 декември "Реал" и "Валенсия" ще закрият футболната 2016 г. в Испания.