"Ливърпул" изигра поредния си драматичен мач под ръководството на Юрген Клоп и спечели драматично градското дерби с "Евертън", с което бе закрит 17-ия кръг на английското първенство.

Червените спечелиха с 1:0 на "Гудисън парк", а единственото попадение в срещата вкара Садио Мане в шестата минута на добавеното време. Последните четири срещи на стадиона на "карамелите" бяха завършвали с равенства.

След успеха си "Ливърпул" излезе втори в класирането с 37 точки, изпреварвайки с една "Манчестър сити", докато лидерът "Челси" има 43. "Евертън" пък остана на девета позиция с 23 точки.

Срещата започна с много активна игра на домакините, които тормозеха противниковата защита по десния фланг, Шеймъс Коулмън, който често търсеше да комбинира с Ромелу Лукаку, който бе на върха на атаката на своя тим.
От своя страна "Ливърпул" не успя да сътвори нищо съществено в офанзивен план до средата на първата част.

В 37-ата минута играчите на Юрген Клоп все пак стигнаха до добро положение, но Дивок Ориги не се възползва от хубаво центриране на Натаниел Клайн и стреля над вратата. В 43-ата минута Фунес Мори скочи най-високо в наказателното поле на гостите след центриране от корнер, но прати топката в аут.

Втората част започна с принудителна смяна в тима на домакините, след като получилият контузия Джеймс Макарти не успя да продължи и бе заменен от Гарет Бари.

"Ливърпул" заигра доста по-активно след почивката и се настани трайно в половината на своя съперник. Това доведе до няколко разбърквания пред вратата на Маартен Стекеленбург. В 57-ата минута Садио Мане пък беше изведен на скорост и с последни сили успя да отправи изстрел, но не уцели очертанията на вратата.

В тази ситуация сенегалецът се сблъска със стража на "Евертън", който получи медицинска помощ и се завърна в игра, но продължи да изпитва болка и малко по-късно бе заменен от Жоел Роблес.

Натискът на "Ливърпул" се усилваше, но гол така и не падаше. Роберто Фирмино опита атрактивен ножичен удар, но остана далеч от успеха, а в 80-ата минута пред бразилеца се откри още една добра възможност, но Роблес се намеси умело и запази мрежата си суха.

Клоп направи първата си смяна чак в 82-ата минута, когато на мястото на Ориги в игра се появи Даниел Стъридж, но и неговото включване не водеше до така търсения гол. Той в крайна сметка падна в шестата минута на добавеното време, когато Фирмино отправи хубав изстрел по земя от границата на наказателното поле. Топката срещна дясната греда, но Мане беше на точното място в точния момент и без проблеми добави в опразнената врата.