"Атлетико" (Мадрид) се класира без проблеми за осминафиналите на Купата на краля. Десеткратният носител на трофея победи третодивизионния "Гихуело" с 4:1 и продължава в следващия кръг с общ резултат от двата мача 10:1.

Диего Симеоне даде почивка на голяма част от своите титуляри, но това не попречи на възпитаниците му да постигнат още един убедителен успех.

"Атлетико" се забавляваше на "Висенте Калдерон" и взе аванс от четири гола още до почивката. Нико Гаетан откри резултата в 17-ата минута. Toй беше намерен в наказателното поле от Томас Партей и не остави шансове на противниковия вратар с мощен фалцов изстрел в горния далечен ъгъл.

Пет минути по-късно домакините удвоиха аванса си. Фернандо Торес изведе Гаетан зад защитата с технично прехвърлящо подаване. Последва удар с глава на аржентинеца, който се отби в напречната греда. Анхел Корея обаче стигна пръв до топката и направи добавка.

В 27-ата минута Корея изведе Хуанфран зад защитата и десният бек се възползва от възможността със силен изстрел под гредата в близкия ъгъл.

Десет минути по-късно "Гихуело" остана в намален състав, след като Раул Руис получи втори жълт картон за оспорване на съдийско решение.

В последната минута на първата част Торес направи 4:0. Той се разписа отблизо след поредица карамболи в наказателното поле на гостите.

През второто полувреме играчите на "Атлетико" намалиха оборотите и позволиха на Пино Лопес да намали резултата след удар с глава в 79-ата минута.

Тази вечер мястото си в осминафиналите подпечатаха още три отбора от Примера дивисион - "Виляреал", "Реал сосиедад" и "Лас Палмас". Изненадата поднесе втородивизонния "Кордоба", който елиминира "Малага" след победа с 4:3 като гост и общ резултат 6:3.

"Реал" (Мадрид) изигра своя реванш срещу "Културал Леонеса" още на 30 ноември заради участието си в световното клубно първенство, а в сряда и четвъртък ще бъдат определени останалите десет осминафиналисти.