Носителят на Купата на краля "Барселона" започна успешно защитата на трофея, след като разби със 7:0 третодивизионния "Еркулес" в реванш от 1/16-финалите на турнира.

Каталунците изтриха всякакви съмнения кой ще е победител в двубоя, появили се след равенството 1:1 в Аликанте.

Двубоят се игра пред цели 64 025 зрители, уважиха мача с непретенциозния съперник заради маркетинговия ход на каталунците да раздадат 50 хиляди безплатни покани. Люка Дин (37), Иван Ракитич (45 - дузпа), Рафиня Алкантара (50), Арда Туран (55, 85 и 89) и Пако Алкасер (73).

В 37-та минута след атака отляво, топката стигна до Рафиня, неговият удар бе блокиран, но топката стигна до Лукас Дин, който отблизо я прати в мрежата. Точно преди почивката Иван Ракитич покачи на 2:0 от дузпа. Арда Туран бе съборен в наказателно поле при опит да се освободи за изстрел, а след това хърватинът бе безпогрешен от 11-те метра.

В 50-ата минута Рафиня направи преднината на каталунците класическа. Арда Туран проби отляво, преодоля двама защитници и върна към бразилеца, който извън наказателното поле прати силен удар в долния ляв ъгъл на вратата на "Еркулес".

След като изработи два гола, Арда Туран най-накрая стигна и до свой собствен. В 55-ата минута халфът получи добро центриране отдясно и с глава вкара четвърто попадение за своя тим.

В 73-та минутаслед центриране на Рафиня и рикошет на топката в крак на защитник, Пако Алкасер вкара без проблем с глава. Между 86-та и 89-та пък Арда Туран оформи хеттрика си. Първо халфът на каталунците довкара избит удар с глава на Алкасер, а след това спря опит за контраатака на "Еркулес" и с перфектен фалцов удар прати топката в далечния ъгъл на вратата.