"Рома" спечели 12-ата си победа от 18 мача в Серия А и се доближи на четири точки от водача "Ювентус", който обаче е с мач по-малко. "Вълците" се наложиха с 3:1 срещу "Киево" и са втори с 38 точки.

"Наполи" измъкна равенство 3:3 срещу "Фиорентина" с гол в последните секунди на добавеното време и е трети с 35.

На "Олимпико" "Киево" поведе в 37-ата минута, когато Де Гузман плонжира с глава и засече подаване от дясно. В добавеното време на първата част домакините изравниха след отлично изпълнен фаул от Стефан ел Шаарави.

Той беше в основата на втория гол. В началото на второто полувреме Ел Шаарави се пребори успешно за топката в наказателното поле и тя стигна до Един Джеко, който отблизо вкара за 2:1.

В заключителните секунди Пероти беше точен от дузпа, с което увеличи преднината на римляните.