"Челси" победи с 3:0 "Борнмут" у дома за 12-ата си поредна победа в английското първенство.

Сините увеличиха още повече преднината си пред преследвача в класирането "Ливърпул", като тя вече е 9 точки, но "мърсисайдци" са с мач по-малко. Два гола за успеха отбеляза Педро, а между тях бе точен и Еден Азар.

"Борнмут" отказа да приеме играта в собствената си половина, но по-чистите положения бяха пред домакините. В 15-та минута Еден Азар стреля точно, но Артур Боруц спаси. В 22-та Педро бе близо до гола, а две по-късно успя да отбележи. Фабрегас намери сънародника си на границата на наказателното поле и крилото прати страхотен удар в далечния ъгъл, който нямаше шанс да бъде спасен.

В 27-та минута гостите стигнаха до най-чистото си положение чрез Джак Уилшър, но Куртоа спаси удара му от малък ъгъл.

Пет минути след почивката Еден Азар удвои преднината на сините от дузпа, след като самият той бе съборен в наказателното поле малко преди това. До края обичайните заподозрени Педро и Азар стреляах към вратата, но без успех. Дълбоко в продъжението на срещата, испанецът все пак вкара втори гол и оформи крайния резултат.