"Манчестър юнайтед" постигна пета поредна победа във всички турнири, след като спечели с 3:1 домакинството си на "Съндърланд".

Дейвид Мойс се завърна за първи път на "Олд Трафорд", след като бе уволнен от "червените дяволи" през месец април на 2014 година.

След спечелените три точки играчите на Жозе Моуриньо събраха 33 точки и се изравниха с петия в класирането "Тотнъм", който обаче е и с мач по-малко.

Домакините започнаха двубоя на високи обороти и диктуваха темпото през цялото време, но все пак успехът им не бе лесен.

Първата сериозна опасност пред една от двете врати дойде в 19-ата минута, когато Патрик ван Анхолт стреля от свободен удар, но Де Хеа демонстрира класа и спаси. "Юнайтед" отговори в 27-ата минута, когато след многоходова атака Погба шутира от границата на пеналта, но топката срещна страничната греда след рикошет.

Секунди след това се стигна до истински карамбол в наказателното поле на "червените дяволи" и Де Хеа трябваше да спасява на два пъти с крак, след което се намеси и Погба. Именно последният имаше чудесен шанс да се разпише в 37-ата минута, но прати топката на сантиметри над вратата.

Малко след това "Юнайтед" откри резултата. Централният бранител Маркос Рохо се включи в една атака и внесе смут в добре подредената защита на "черните котки". Аржентинецът подаде към Златан Ибрахимович, а той видя включването на левия бек Дейли Блинд, който с отсечен удар по диагонала прати топката в мрежата.

През втората част Ибрахимович и Погба пропиляха много добри положения да удвоят резулата, а втори гол все пак падна чак в 82-ата минута, когато французинът с прецизно подаване остави шведския таран очи в очи с Пикфорд и този път той не сбърка.

В 86-ата минута Ибрахимович центрира към появилия се като резерва Хенрик Мхитарян, който се намираше в положение на засада, но с удар от воле с пета направи резултата класически. Крайното 3:1 пък оформи Фабио Борини, реализирал също много зрелищно попадение с далечен удар в горния ъгъл.