"Ливърпул" записа третата си поредна победа в английското първенство, след като победи с 4:1 "Стоук сити" у дома.

Гостите поведоха рано с гол на Джонатан Уолтърс, но "мърсисайдци" стигнаха до обрат с попадения на Адам Лалана, Роберто Фирмино, Даниел Стъридж и автогол на Жилбер Имбюла.

След успеха играчите на Юрген Клоп запазиха дистанцията с лидера "Челси" на шест точки и изпревариха с една третия "Манчестър сити".

Гостите започнаха ударно двубоя и изненадващо откриха резултата още в 12-ата минута след попадение на Джонатан Уолтърс. Той се възползва от центриране на Питърс и с глава не остави шансове на Симон Миньоле.

Постепенно "Ливърпул" пое инициативата и в средата на първата част Питър Крауч трябваше да изчиства топката от голлинията след удар на Фирмино. Играчите на Клоп на моменти трудно изнасяха топката и допускаха много грешки.

С известна доза късмет те все пак стигнаха до изравняване в 35-ата минута. Тогава Садио Мане получи топката отдясно и намери Лалана в наказателното поле. Английският национал не успя да овладее, топката бе отклонена от Глен Джонсън и се върна на крака на Лалана, който я прати в мрежата.

Минута преди почивката обратът на "Ливърпул" стана пълен, след като удар на Фирмино се удари в двете странични греди, преди да се озове в мрежата.