Носителят на 14 титли от Големия шлем Рафаел Надал победи Томаш Бердих в първия си мач от два месеца и половина насам.

Испанският тенисист спечели убедително с 6:0, 6:4 и се класира за полуфиналите на демонстративния турнир "Мубадала" в Абу Даби.

Състезанието, което слага неофициален старт на новия сезон, започна днес и ще продължи до 31 януари.

Надал не беше играл от средата на октомври, когато отпадна в първия кръг на мастърса в Шанхай. Той прекрати предсрочно сезона си, за да се възстанови напълно от контузията в китката, която го измъчваше през цялата година.

Заради травмата световният номер 9 трябваше да се оттегли след втория кръг на тазгодишния "Ролан Гарос", а след това пропусна "Уимбълдън" и целия сезон на трева.

Надал показа отлична форма при завръщането си на корта и спечели първия сет срещу Бердих само за 26 минути.

Във втората част той срещна доста по-голяма съпротива от чеха, но успя да задържи равенството до 4:4, след което направи решителен проби за 5:4 и приключи двубоя при свой сервис след 76 минути.

В другия мач от първия кръг на турнира белгиецът Давид Гофен победи Жо-Вилфред Цонга от Франция със 7:6 (2), 6:4. Първите двама поставени - Анди Мъри и Милош Раонич, почиват на старта и ще се включат директно в полуфиналите.

Световният номер 1 ще спори за място на финала с Гофен. Надал, който е действащият шампион в Абу Даби и преследва рекордна четвърта титла, ще играе с Раонич. Цонга и Бердих ще се срещнат в мач за петото място.