Челси приключи 2016-а година със стилна победа над Стоук Сити със 4:2 на "Стамфорд Бридж" през 42 000 зрители, 13-а поредна за отбора на Антонио Конте.

"Сините" вече имат 9 точки преднина от най-близкия си конкурент Ливърпул, който посреща Манчестър Сити по-късно днес. Резултатът бе открит от Гари Кейхил с глава след ъглов удар в 34-ата минута. Защитникът на "грънчарите" Бруно Мартинс Инди възстанови равенството в самото начало на второто полувреме, но Челси отново дръпна напред с гол на Уилиан (57).

Питър Крауч върна Стоук Сити пак в играта в 64-ата минута, но още в ответната атака Уилиан вкара втория си гол в срещата, а Диего Коста сложи край на спора в 85-ата минута. Сеск Фабрегас подаде за две от попаденията в срещата и вече има 100 асистенции в Премиършип. Пред него по този показател са само Райън Гигс (162 асистенции), Франк Лампард (102) и Уейн Рууни (101). На "Олд Трафорд" Манчестър Юнайтед победи Мидълзбро с 2:1.

Грант Ледбитър изведе гостите напред в 67-ата минута, но "червените дяволи" обърнаха развоя с голове в рамките на две минути на Антони Марсиал (85) и Пол Рогба (87). Шампионът Лестър записа минимална победа над Уест Хям с 1:0 гол на Ислам Слимани в 22-ата минута. Други резултати: Бърнли - Съндърланд 4:1 Саутхемптън - Уест Бромич Албиън 1:2 Суонзи - Борнемут 0:3. /БГНЕС