Шампионът на Англия "Лестър" продължи с неубедителното си представяне и през новата година, след като не успя да запише победа в 15-и мач от началото на сезона.

"Лисиците" завършиха 0:0 с "Мидълзбро" като гост и така останаха на 14-о място в класирането с 21 точки, докато домакините са с две точки по-малко и са на 16-а позиция. Първият отбор в зоната на изпадащите е "Съндърланд" с 14 точки.

"Лестър" стартира двубоя по-добре, но играчите на Клаудио Раниери така и не успяха да създадат наистина опасни положения. Домакините постепенно се активизираха и започнаха да атакуват повече.

Де Роон веднъж стреля над вратата от добра позиция, а Негредо също се озова в центъра на потенциално опасна атака, но нея завърши добре. Двата отбора така и не съумяха да създадат чиста голова ситуация до почивката, а головите възможности останаха рядкост и през второто полувреме.

Уйоа пропусна добра такава за "Лестър" в 69-ата минута, когато от шест метра стреля с глава, но в ръцете на Гузан. Веднага след това Форшоу пропусна за домакините от идентична позиция.

В 83-ата минута Рамирес пропусна най-добрият шанс в този двубой, след като Уес Морган се намеси слабо след центриране. Топката стигна до уругваеца, който от няколко метра стреля встрани от вратата и така пропусна да донесе победата на "Боро".