"Манчестър юнайтед" продължи възходящи си ход в английското първенство, след като спечели с 2:0 при гостуването си на "Уест хем" в мач от 20-ия кръг.

Влезлият като резерва Хуан Мата откри резултата в 63-ата минута, а 12 минути преди края Златан Ибрахимович подсигури шестия пореден шампионатен успех на тима си с 13-ия си гол от началото на кампаният.

Основни действащи лица в двубоя бяха и главният съдия Майк Дийн и неговите асистенти. Главният арбитър изгони Софиан Фегули още в 15-ата минута, което се оказа решаващо за крайния резултат. При второто попадение на "червените дяволи" пък Ибрахимович бе в засада, но страничният рефер не я маркира.

В крайна сметка играчите на Жозе Моуриньо събраха общо 39 точки, колкото има и петият в класирането "Тотнъм", който е с мач по-малко.

Мачът започна с домакински натиск, който обаче бе попарен от ранното изгонване на Софиан Фегули за влизане срещу Фил Джоунс. След изгонването на алжиреца "Юнайтед" започна да владее топката в големи периоди, но не се възползваше от предимството си.

Чак в 35-ата минута "червените дяволи" имаха реална възможност да открият резултата, но Дарън Рандолф отрази блестящо хубав изстрел на Валенсия. След това топката попадна в Джеси Лингард, но и той не съумя да я прати в мрежата, уцелвайки гредата.

Играчите на "Юнайтед" имаха претенции, че топката е влязла във вратата след удара на Валенсия, но технологията на голлинията показа, че това не е така.

В края на първото полувреме и началото на второто "Уест хем" имаше няколко добри възможности да отбележи, но не успя да ги материализира. Моуриньо направи две смени и пусна в игра Маркъс Рашфорд и Хуан Мата и именно те бяха в основата на първото попадение в мача. Рашфорд проби отляво и намери отлично Мата, който прати топката в мрежата.

След гола "червените дяволи" имаха предимство до края на мача, но Погба пропусна, а вратарят на "чуковете" изпусна топката след удар на Рашфорд и тя отново сещна гредата. Попадение все пак падна в 78-ата минута, когато Ерера намери Ибрахимович и той прати топката покрай Рандолф.