Цветана Пиронкова приключи с тежко поражение първия си турнир за 2017 г.

Най-добрата българска тенисистка загуби с 1:6, 1:6 срещу поставената под №8 Алисън Риск във втория кръг на турнира в китайския град Шънджън.

Двубоят продължи само час и девет минути, а пловдивчанката допусна втора загуба в два сета от два мача срещу американката.

Пиронкова беше категорично надиграна и не получи нито една възможност за пробив през целия мач. В същото време тя беше изправена пред цели 17 брейк точки и се пропука пет пъти - два пъти в първия сет и три пъти във втория.

Риск сервираше много стабилно и загуби едва седем точки в своите подавания, но за това значително помогнаха и слабите ретури на 29-годишната българка.

Началният удар на Пиронкова също улесни 26-годишната американка, която заема 39-ото място в световната ранглиста. Намиращата се 25 места по-назад българка спечели кошмарните 43% от точките след вкаран първи сервис и 52% след втори.

Пиронкова си тръгва от Шънджън с една победа - в първия кръг срещу Галина Воскобоева, 30 точки за световната ранглиста и 7238 долара от наградния фонд.

Риск ще се изправи в четвъртфиналите срещу поставената под №1 и шампионка от 2016 г. Агниешка Радванска.