Носителят на 14 титли от Големия шлем Рафаел Надал започна с победа първото си официално състезание за 2017 г.

Испанският тенисист надигра украинеца Александър Долгополов с 6:3, 6:3 и се класира за втори кръг на турнира от категория "АТП 250" в Бризбейн.

Надал пренесе на австралийска земя силната игра, с която в навечерието на Нова година спечели за четвърти път силния демонстративен турнир "Мубадала" в Абу Даби.

"Имах малко време за аклиматизация и съм много доволен от представянето си днес. Винаги е страхотно да започнеш годината с победа, особено срещу силен играч като Александър", коментира Надал пред "Евроспорт" след двубоя.

Бившият номер 1 показа много стабилна игра и допусна едва девет непредизвикани грешки срещу 32 на Долгополов. 30-годишният испанец реализира четири пробива от четири възможности и стигна до успеха само за 74 минути.

Това е четвърта победа за Надал в последните шест дни, след като в Абу Даби надигра последователно Томаш Бердих, Mилош Раонич и Давид Гофен.

Във втория кръг Надал ще се изправи срещу германеца Миша Зверев. Победителят от тази среща ще спори за място на полуфиналите с поставения под номер 1 в Бризбейн Раонич или Диего Шварцман от Аржентина.

В горната половина на схемата е и Григор Димитров, който ще изиграе в четвъртък мача си от втория кръг срещу французина Никола Маю. При успех българинът ще срещне в четвъртфиналите австриеца Доминик Тийм или представителя на домакините Сам Грот.

В долната половина осминафиналните сблъсъци са Стан Вавринка срещу Виктор Троицки, Лука Пуи срещу Кайл Едмънд, Кей Нишикори срещу Джаред Доналдсън и Давид Ферер срещу Джордън Томпсън.