Анди Мъри и Новак Джокович се класираха за четвъртфиналите на турнира в Доха, въпреки че представянето им днес бе на двата полюса.

Надеждите на всички фенове са първите двама в световната ранглиста да се срещнат на финала на надпреварата, за което са им нужни по още две победи.

Световният №1 срещна доста трудности срещу австриеца Джералд Мелцер, който заема 68-ото място в света, но в крайна сметка спечели със 7:6 (6), 7:5 след почти два часа и половина игра.

Първият сет вървеше гейм за гейм, като двамата тенисисти направиха и по два пробива. При 5:4 и 6:5 в полза на Мъри и сервис на Мелцер, австриецът спаси по два сетбола и демонстрира, че няма да се предаде толкова лесно. В тайбрека шотландецът поведе набързо с 5:0 и по всичко изглеждаше, че ще вземе без проблеми частта.

Това обаче не се случи и при 6:2 за него Мелцер спаси четири поредн сетбола, за да изравни при 6:6. Силите му обаче стигнаха само за това и с две поредни точки Мъри поведе в резултата.

Във втория сет играта отново бе оспорвана, а шотландецът успя да направи пробив в седмия гейм, след което го затвърди за 5:3. При последвалия сервис гейм на Мелцер Мъри имаше два мачбола, но не успя да ги реализира. Така при 5:4 той сервираше за мача, но вместо това допусна пробив и резултатът отново бе изравнен.

След това обаче опитът и класата на световния №1 си казаха думата и той направи решителен пробив, който след това затвърди и с първия си мачбол сложи точка на спора.

Вторият в световната ранглиста Джокович записа доста по-лесна победа над Хорасио Зебайос с 6:3, 6:4 след само 73 минути игра. Сърбинът не се напрегна особено и спечели по един пробив в двете части, което се оказа напълно достатъчно за успеха срещу 71-ия в света.