"Тотнъм" победи лидера в английското първенство "Челси" с 2:0 в дербито на 20-ия кръг и по този начин сложи край на невероятната серия на сините.

Двата гола на "Уайт харт лейн" паднаха по идентичен начин и техен автор бе Деле Али, който в края на първата част и в началото на втората се възползва от центрирания на Кристиан Ериксен.

Поражението пък попречи на играчите на Антонио Конте да поставят едноличен рекорд за поредни успехи в шампионата, като в момента делят постижението с "Арсенал", който също имаше 13 поредни победи през сезон 2001-2002.

Въпреки това, те продължават да водят в класирането с 49 точки, с пет повече от преследвача "Ливърпул". "Тотнъм" пък вече е трети с актив от 42, колкото има и "Манчестър сити", но с по-лоши показатели. Пети е "Арсенал" с 41, а "Манчестър юнайтед" е само на една след "топчиите".

Първата интересна ситуация дойде още в петата минута, когато Еден Азар беше изведен зад защитата на "Тотнъм" с далечно подаване на Неманя Матич. Белгиецът овладя, но не успя да нанесе хубав удар с левия си крак.

Малко след това "шпорите" отговориха с хубав извеждащ пас към Хари Кейн, който обаче бе изпреварен от Тибо Куртоа. В 22-ата минута сините организираха хубава контраатака, но неразбирателство пред вратата между Диего Коща и Педро предотврати опасността. Голмайсторът на тима дори бурно се развика на своя колега, но страстите утихнаха.

До края на полувремето двата тима играеха предимно в центъра, а чисти положения на практика липсваха и пред двете врати. Във втората минута на добавеното време обаче, "Тотнъм" нанесе своя удар, след като Деле Али завърши с глава при центриране на Кристиан Ериксен.

Малко след подновяването на играта Диего Коща отправи хубав удар от границата на наказателното поле, но Юго Лорис се намеси великолепно и запази мрежата си суха. В 55-ата минута домакините удвоиха преднината си, след като Кристиан Ериксен центрира перфектно към далечната греда, където Деле Али отново бе на точното място и отблизо засече топката в мрежата.

Попадението сякаш пречупи сините и Конте пусна в игра Вилиан на мястото на Маркос Алонсо, а в края се появи и Сеск Фабрегас вместо Нголо Канте. Това обаче не повлия на играта на тима и той дори може да получи трети гол след удар на Ериксен в 77-ата минута, но резултатът все пак се запази до края.