Носителят на 14 титли от Големия шлем Рафаел Надал се класира с лекота за четвъртфиналите на турнира в Бризбейн. Испанският тенисист даде само два гейма на германеца Михаил Зверев и допълни финалната осмица след успех с 6:1, 6:1.

Надал имаше нужда от едва 55 минути за победата срещу Зверев, който заема 51-ото място в световната ранглиста.

Бившият номер 1 отново беше много стабилен от основната линия и допускаше малко непредизвикани грешки. В този мач той показа и доста агресивна игра с чести излизания на мрежата, което му осигури скоростно преминаване през втория кръг.

Надал затвърди впечатлението, че започва сезона много по-уверен във форхенда си, отколкото беше през миналата година. Той постигна пети пореден успех след този срещу Александър Долгополов в първия кръг и срещу Томаш Бердих, Милош Раонич и Давид Гофен по пътя към четвъртата му титла от демонстративния турнир "Мубадала" в Абу Даби.

В спор за място на полуфиналите Надал ще се изправи срещу поставения под №1 и шампион от 2016 г. Раонич, който също нямаше никакви проблеми срещу аржентинеца Диего Шварцман.

Другият четвъртфинал от горната половина противопоставя Григор Димитров срещу Доминик Тийм. Двубоите в долната част на схемата са Стан Вавринка срещу Кайл Едмънд и Кей Нишикори срещу Джордан Томпсън.

И докато при мъжете нямаше изненади, първите две поставени в дамския турнир отпаднаха в четвъртфиналите. Световната номер 1 Анжелик Кербер загуби от украинката Елина Свитолина, а втората в схемата Доминика Цибулкова отстъпи на французойката Ализе Корне с 3:6, 5:7.

Чехкинята Каролина Плишкова остана най-високо поставената тенисистка в турнира. Тя ще играе със Свитолина в полуфиналите, а другата финалистка ще бъде определена от мача между Корне и Гарбине Мугуруса.