Българският тенисист Григор Димитров продължи отличния си старт на сезона и се класира за полуфиналите на турнира в Бризбейн. Той победи с 6:3, 4:6, 6:3 срещу осмия в света Доминик Тийм.

Димитров, който е седми в схемата на надпреварата, ще играе с Милош Раонич или Рафаел Надал в спор за място във финала.

Българинът показа, че се намира в много добра форма - както физически, така и психически. Той използва възможностите си, а в същото време измъкна няколко сервис гейма, в които беше поставен до стената.

Още в първия гейм Димитров трябваше да спасява две възможности за пробив и се справи. Веднага след това в сходно положение той улови мига и от втория опит проби, а след сервис гейм на нула поведе с 3:0.

В седмия гейм Тийм поведе с 40:15 и беше близо до връщането на пробива. И в този случай обаче Димитров запази увереността си и се спаси.

Австриецът хвърли всички усилия в превърналия се в маратонски девети гейм в сета. Почти през цялото време Димитров държеше инициативата, но трябваше да изчака петата си възможност, за да го завърши с успех.

Тийм подобри значително успеваемостта си при първи сервис във втория сет и това даде резултат. Осмият в света не даде нито един шанс на съперника си да го пробие, като взе три от сервис геймовете си на нула.
По друг начин стояха нещата за Димитров. В четвъртия и шестия гейм българинът трябваше да се справя при 15:40 на свой сервис, но и в двата случая успя.

Ключов се оказа десетият гейм - в него Тийм дръпна с 40:0, а съперникът му отново се хвърли да се защитава. Димитров спаси две от възможностите.

Българинът влезе с добър ритъм в третия сет. Още в първия гейм той стигна до две възможности за пробив, но не можа да го постигне. В същото време той взе два сервис гейма на нула.

В петия гейм Димитров имаше един шанс за пробив и този път постигна целта си. Австриецът можеше веднага да го върне, но след 15:40 съперникът му се вдигна и затвърди пробива.

Последва размяна на бързи геймове, а в деветия българинът поведе с 40:0 при сервис на Тийм. Осмият в света спаси първия мачбол, но след това Димитров сложи точка на спора.