Шампионът Милош Раонич ще е съперникът на Григор Димитров в полуфинала на турнира в Бризбейн. Канадецът изигра много силен мач и постигна обрат за 4:6, 6:3, 6:4 срещу Рафаел Надал.

Мачът между Раонич и Димитров ще е в събота не по-рано от 06.00 часа сутринта българско време.

До момента двамата са се срещали четири пъти в турнирите от АТП, като българинът има три победи. Последната от тях дойде без игра - съперникът му се отказа от полуфинала в Пекин заради травма. Те са играли и в Бризбейн, където преди четири години Димитров спечели с 6:3, 6:4 в 1/16-финалите.

"Очаквам труден мач. Димитров ме победи при първото ми участие в Бризбейн и се надявам да променя статистиката", каза Раонич в интервюто на корта след успеха срещу Надал.

Димитров стигна полуфинала след победа срещу осмия в света Доминик Тийм. В другия полуфинал играят Стан Вавринка и Кей Нишикори.

Канадецът, който е трети в света, разчиташе много на сервиса си, като направи 23 аса. Той показа отлична концентрация в ключовите моменти и съумя да се справи с испанеца.
Трите сета бяха решени от по един пробив. В първия Надал спечели подаването на съперника си в петия гейм. По-късно той имаше две възможности за нов пробив и успех в сета, но Раонич се защити. Сетът все пак отиде в полза на Надал при 6:4.

Шампионът се спаси от пробив и в началото на втория сет, след което направи важна стъпка, като взе подаването на Надал за 5:3 още с първия си шанс.

Раонич проби още в началото на третия сет, което му даде допълнителна увереност. От този момент той започна да залага на силния си начален удар и трябваше само веднъж да се защитава от възможност за пробив. След гейм на нула и общо 2.23 часа игра канадецът спечели втората си победа срещу Надал.