"Манчестър сити" започна по най-добрия начин участието си в турнира за ФА Къп, след като разби с 5:0 като гост "Уест хем" и така си осигури участие в четвъртия кръг на надпреварата.

Този сезон жребият за тази фаза бе благосклонен към клубовете извън Премиър лийг, защото отреди четири двойки с участието само на отбори от елита още при включването им в турнира.

Това накара Хосеп Гуардиола да подходи напълно сериозно към мача с лондончани и заложи на много от титулярите си.

Срещата започна с натиск на "гражданите", който постепенно се усилваше и в 33-ата минута даде резултат. Педро Обианг влезе в минимален контакт с Пабло Сабалета в наказателното поле на "чуковете", но това даде достатъчно основания на рефера да посочи бялата точка. Зад топката застана доскоро низвергнатият ветеран Яя Туре, който хладнокръвно реализира.

Домакините можеха веднага да върнат попадението, но Антонио и Фегули пропуснаха от добри позиции. Това се оказаха ключови моменти, тъй като след тях "Сити" реши всичко в мача с нови две попадения. В 41-ата минута Бакари Саня центрира към Рахийм Стърлинг, а Хавард Нордтвайт в желанието си да изчисти си вкара автогол. Две минути по-късно Давид Силва получи прекрасно подаване в наказателното поле и без напрежение реализира за 3:0.

След почивката "чуковете" с нищо не показаха, че искат да запишат поне достойна загуба и допуснаха още два гола. Пет минути след подновяването на играта точен бе Серхио Агуеро, който отклони топката в мрежата след силен удар на Туре. Няколко минути преди края и Джон Стоус също записа името си сред голмайсторите и оформи крайния резултат.