Григор Димитров продължи по отличен начин представянето си през новата година и достигна до финала на турнира в Бризбейн, след като отстрани световния №3 Милош Раонич.

Българинът се наложи със 7:6 (7), 6:2 след 92 минути игра и във втори пореден двубой преодоля тенисист от топ 10 на ранглистата на АТП.

В спор за титлата утре сутрин хасковлията ще се изправи срещу Кей Нишикори, който в другия полуфинал победи Стан Вавринка със 7:6 (3), 6:3.

Днес Димитров изигра страхотен мач и демонстрира игра, с която напълно отчая канадския си съперник. Българинът допусна едва седем непредизвикани грешки за целия двубой и не даде нито един шанс за пробив на своя съперник, докато от своя страна реализира два при четирите си възможности за това.

17-ият в световната схема хасковлия спечели 75% от разиграванията при първи сервис срещу 86% на защитаващия титлата си Раонич, но превъзходството му при спечелените точки от втори начален удар бе смазващо - 82% срещу 48%.

Първият сет премина равностойно, като и двамата тенисисти печелеха подаванията си без особени затруднения и никой не стигна до възможности за пробив. Така се стигна до тайбрек, в който Димитров поведе бързо с 3:0, но веднага допусна изравняване и резултатът продължи да се движи точка за точка. Българинът отрази сетбол при 5:6, а след това затвори частта при втората си възможност за това.

През втория сет Димитров напълно диктуваше случващото се на корта и след равенство до 2:2 спечели четири последователни гейма, с който сложи точка на спора. Българинът ще спечели нова точки за световната ранглиста, след като подобри представянето си от миналата година, когато отпадна на полуфиналите от Роджър Федерер.